Google Maps(Haritalar) sonunda beklenen güncellemeyi yayınladı. Bu özellik sayesinde Google’ın Haritalar uygulaması daha kullanışlı hale geldi. Artık otoparkta araç arama derdi tarih oldu. Sürekli park ettiği yeri unutanlar haritalar üzerinden aracın bulunduğu yeri kaydedebilecek ve buna, bir not, fotoğraf yada hatırlatıcı eklemek de mümkün. Ayrıca uygulama araçtan uzaklaştıkça sizin mesafenizi ölçüyor ve yaklaşık kaç dakikalık bir yürüme mesafesi ile araca ulaşabileceğinizi gösteriyor.

Bu özellikten faydalanmak için haritanızın güncel olması gerekiyor. Uygulamayı açtıktan sonra, konumunuzun olduğu yeri gösteren mavi noktaya tıklatmanız bu yukardaki menüyü getirecektir. Daha sonra Park Yerinizi Kaydedin yazısına tıklamanız size bir kaç fonksiyonlu bir menüyü getirecek.

 

Bu menüden park yeri ile ilgili not tutmak, fotoğraf eklemek,  yada sınırlı bir süre için park ettiyseniz zamanlayıcı kurmak mümkün. Daha sonra ise uygulama size park yerinizi hatırlatıyor, ve araç ile aranızdaki mesafeyi size bildiriyor.