Doların tavan yaptığı günümüzde en çok etkilenen bireysel kullanıcılar teknoloji tutkunları oldu. Türkiye’nin önde gelen alışveriş sitelerinden n11 üzerinden satış yapan bir kullanıcının bu ilanı dikkatimi çekti ve sizinle paylaşmak istedim. Ürün piyasa değerinden %29 daha aşağıda(1.060₺ daha az) olarak satışta. İlanı paylaşan mağaza sahibi ise 300 yorum almış ve müşterilerin memnuniyet oranı ise %100.

n11 Ürün  Linki: http://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/toshiba-satellite-radius-p50w-c-10k-i5-5200u-8gb-1tb-w10-touch-P146014018?cid=700102&utm_source=aff_go&utm_medium=cpc&utm_campaign=content&utm_term=10684

Cihaz 8 GB Ram seçeneğiyle geliyor ama dilerseniz bunu 16 olarak artırabilirsiniz. 1 TB HDD ile oldukça fazla depolama alanı sağlıyor ama, hdd yerine ssd ile değiştirmek cihaz performansını artıracağı için bilgisayarı aldığınızda yapacağınız ilk iş olmalı. 2.20 GHz i5 işlemci ise PhotoShop, Android Studio gibi üretkenliğe hitap eden yazıılımları rahatça çalıştırmanıza olanak sağlayacaktır.

 

 

15.6 inç ekranı olmasına rağmen 2.2 KG ağırlığında olması da cihazın taşınabilirliğini artırıyor. Oldukça şık ve zarif tasarımı ile sadece günlük işlerde kullanmak için bile alınabilecek bir cihaz. Fakat 360 derece katlanabilir ve dokunmatik ekranı Windows 10 ile birleşince üretkenlik için de kullanmak son derece kolay. Yukarıda belirttiğim donanım özellikleri zaten cihaza gerekli gücü veriyor. Dez avantaj olarak ise bataryasını çıkartmak ve değiştirmek diğer bir çok modellerde olduğunun aksine mümkün değil; yekpare bir kasa modeli yapmışlar, Apple MacBook‘larda olduğu gibi. Yani ek batarya alıp şarjınız bitince değiştirme şansınız yok.

 

Diğer bir dez avantaj ise ekran kartı. Cihazda harici bir ekran kartı kullanılmamış ve bu da demek oluyor ki bu bilgisayarla yeni çıkan oyunları oynamak mümkün olmayacaktır. Eski bir çok oyunu da düşük grafik ayarları ile oynayabilirsiniz. Ekran kartı hakkında ve oynayabileceğiniz oyunlar hakkında bilgi almak için buraya tıklatın. Sonuç olarak:

oyun için bir bilgisayar arıyorsanız bu kesinlikle aradığınız ürün değil.

Cihazda 3 adet USB bulunuyor ve bunlardan 2 si USB 3 olarak kullanıcıya sunulmuş.

 

Cihazın kuşkusuz en güzel avantajlarından birisi ise klavyesi. Alttan aydınlatmalı klavyesi sayesinde yazma deneyiminize gece karanlıkta da devam edebilirsiniz. Klasik laptop klavyesine ek olarak nümerik tuş takımını da geniş ekranlı bu bilgisayarda sunmaları rakamlarla uğraşanların işini kolaylaştıracağa benziyor.