Office yazılımlarıyla özellikle öğrenciler ve öğretmenler çok çalışmalar, PowerPoint ile sunumlar yapıyor. Öğrencilere destek olmak isteyen Microsoft, bu yazılımı ücretsiz indirmenize olanak sağlıyor. İşte 6 Basit adımda #Microsoft‘un meşhur Office programlarını bilgisayarınıza ücretsiz ve yasal olarak yükleyebilirsiniz. Internette yine raslantı eseri karşılaştığım  ve deneyerek doğruluğunu tecrübe ettiğim bu yöntemi özellikle öğrencilere faydası olur diye hemen aktarıyorum:
1. Bu servis sadece okul e-postası sahipleri için geçerli. Fakat bir e-posta adresiyle 5 farklı cihaza kurulum gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca her hangi bir belge istenmediği için arkadaşınızdan aldığınız e-posta adresiyle de kayıt yapabilirsiniz.
image
Ben bu ekranda @edu.tr uzantılı e-posta adresimi kullandım ama sadece edu uzantısı olacak diye de bir koşul görmedim. Yani okulunuzun verdiği e-posta adresi uzantısı belirtilmemiş. Aşağıdaki adresse tıklatıp e-posta adresinizi girin:
2. Okul e-posta adresine gidip onay verin (yes thats me)
image
3. Şifre oluşturup hesabınıza giriş yaptıktan sonra Office uygulamalarını indirmek için “Install Software” butonuna tıklatıyoruz
image
4. Açılan sayfadan Türkçe’yi ve işletim sisteminin versiyonuna göre 32, yada 64 bit’i seçiyoruz ve Install butonuna tıklatıyoruz.
image
5. İnen dosyayı açıp internetten verileri indirmesini ve kurmasını bekliyoruz
image
Bu işlem internet hızınıza ve bilgisayarın donanımına bağlı olarak biraz vakit alabilir
image
6. Son aşama! Kurulum tamamlandığında programı etkinleştirmek için okul e-posta adresini ve şifresini girip kullanıma başlayabilirsiniz.
image
 
Kurulumda sorun yaşarsanız bu yazıya üye olmadan sorununuzu bana iletebilirsiniz, yardımcı olmaya çalışırım. 
Yada doğrudan Microsoft Türkiye ofisiyle iletişime geçip teknik destek alabilirsiniz: