Gidişatı zamanında farkeden Behzat ve Süheyl kardeşler olaya fazla ironik yaklaşmış olmalı ki, bahsettikleri gerçekler hala anlaşılmamış. 

image

Bu bip bip, dan dan, oh oh, mış mış tayfasına Tarkan’ın da cuppa da cuppası katılınca müzik piyasasının kötü durumu tescillenmiş oldu. Tabi bunun bir diğer etkisi de artık #YouTube, #Spotify gibi müzik servislerinin kullanıcıya kaliteli müzikleri ücretsiz sunmasıylada alakalı. Yani dün kırmızı diye şarkı yapan Hande Yener’in bugün mor diye bi şarkı yapması yarın da sarı diye bi şarkı yapacağı anlamına gelir mi bilmem ama, şarkı sözleri ve klip hiç uyumlu olmayan özensiz şarkılar(kırmızı adlı şarkıda kırmızı olan nesneler vardı ama yine uyumulu bi klip değildi, morda da aynı şekilde), bu işe fazla önem verilmediğini gösteriyor ki ben Hande Yener’i de bu iki şarkısını da seven biriyim ama bu aşağıdaki vidyoda yapılan veryansındaki gibi prodüktörleri suçluyorum bu konuda. 

image

Böyle bir şarkı yapıp insanlara mesajı doğru kanaldan ileten Behzat ve Süheyl kardeşlere de teşekkür etmek lazım, gerçekten emek verip çok güzel bir şekilde tercüman olmuşlar sektörün haline. Bunu yaparken de DMC adlı müzik şirketini trolleyerek bir kez daha kanıtlamışlar, “prodüktör” lerin daha dikkatli olması gerektiğini.

Şarkıdan alıntılar:

“Magazinlerde senin gibi bir sürü armut var”

“Her gün bir star patlıyor, sen de patlarsın, millet böyle susarsa rtük ne yapsın”

İbret olsun sesimiz prodüktörlere, ayıp oluyor artık, yazık bu millete. Olayın Abdülkadirle hiç bi ilgisi yok, anlayan anlamıştır başka sözümüz yok”

Dedikten sonra da beğenmediği şarkıların taklidini yapıyor çok güzel bir dille: konya, jötem …. mutasyon

 

Şarkının sonunda ise özür dileyip “bu son olsun yoksa bize şarkı söyleriz” diye veda eden Behzat ve Süheyl kardeşler, ne özrü; biz teşekkür ederiz.